A fenntartható jövő abroncsai
Több izgalmas kísérleti projektet is elkezdett a Goodyear, amelyek eredményei hozzájárulhatnak a közlekedés fenntarthatóságának megteremtéséhez. Az egyik az önvezető tehergépjárművek gumiabroncsaival, a másik pedig az abroncsgyártásban a kőolaj, mint nyersanyag kiváltásával kapcsolatos.
Napjainkban egyre gyakoribb, hogy járműipari óriásvállalatok startupcégekkel közösen folytatnak kísérleti projekteket innovatív műszaki megoldások kifejlesztéséhez. Például a Goodyear nemrég a tehergépkocsik önvezető rendszereivel foglalkozó TuSimple vállalattal lépett stratégiai partnerkapcsolatba. Az együttműködés keretében a Goodyear gumiabroncsokat, illetve abroncsjavítási szolgáltatásokat nyújt majd a TuSimple négyes szintű önvezető teherautóihoz, hogy azok biztonságosabban és gördülékenyebben üzemelhessenek a közúti tesztelésük során. Mindeközben a két vállalat szakemberei az abroncskopás tanulmányozásával igyekeznek majd feltárni, hogy a gumiabroncsokkal kapcsolatosan milyen eltérések mutatkozhatnak az önvezető és az ember által vezetett tehergépkocsik esetében. Ezek az eredmények pedig az önvezetés elterjedésével hozzájárulhatnak majd a kisebb környezeti terhelésű gumiabroncsok kifejlesztéséhez.
Kőolaj helyett szójaolaj
A Goodyear fenntartható jövő iránti elkötelezettségét az a célkitűzés is kiválóan igazolja, amelynek értelmében a vállalat elhatározta, hogy 2040-re teljesen kiváltja a kőolajat, mint nyersanyagot az abroncstermelésében. Ennek megvalósításához a Goodyear egyik új kísérleti projektje alapján megfelelő alternatíva lehet a szójababból kisajtolt olaj. A megoldás további előnye, hogy a szójaolaj könnyebben elegyedik a gumikeverék polimerjeivel, ami mérsékli a gyártás energiaszükségletét és ezáltal az üvegházgázok kibocsátásának mértékét. Mindkét projekt jól mutatja tehát a Goodyear hosszú távú és innovatív szemléletét a fenntartható közlekedés kialakítását illetően.