Felgyorsítja az üzletet

Több évtizedes hagyománya van a Ford márkánál annak, hogy furgonokból építenek szupergyors versenyautókat. Nos, elkészült a legújabb SuperVan, ráadásul a mai trendnek megfelelően elektromos hajtással. Teljesítményével méregdrága szupersportkocsikat is maga mögé utasít.

Közzétéve:

Igazán stílusos helyen, a 2022-es Goodwoodi Sebességfesztiválon mutatta be a Ford Pro az új E-Transit Custom kishaszonjármű alapjaira épített versenyfurgonját, a Ford Pro Electric SuperVan prototípust. A sorozatgyártású kisáruszállító padlólemezére acél csőváz és kompozit karosszéria került. A vérpezsdítő megjelenésű gép hajtásáról négy villanymotor, egy ötven kilowattóra kapacitású, folyadékhűtésű, 45 perc alatt feltölthető akkumulátorcsomag és egy egyedi vezérlőrendszer gondoskodik. Ezeknek köszönhetően a kétezer lóerő teljesítmény leadására képes, összkerékhajtású csodafurgon kevesebb mint két másodperc alatt gyorsulhat fel álló helyzetből száz kilométer/óra sebességre. Kifejezetten versenypályára tervezett, mindegyik keréknél kettős háromszög keresztlengőkaros futóműve ugyanakkor a sorozatgyártású E-Transit Custom modellből származó alkatrészeket is tartalmaz. Ahogyan a választható menetmódok és a rekuperációs fékezés is éppúgy szerepel az eszköztárában, mint a márka elektromos szériajárműveinél. Ezek a menetprogramok a nyomatékleadási jelleget, a rekuperációs fékezést és a kezelőelemek reakcióit optimalizálják az adott felhasználási profilhoz. Ez lehet normál közúti használat, pályaversenyzés, gyorsulási versenyzés, driftelés és ralizás. A tervezők azonban eredeti angol humorukat sem veszítették el a munka során, így a pilóta mögött egy igazi raktér található oldalsó tolóajtóval.

Telematika a versenysportban és a közúton

Szintén a Ford közúti járműveiből került át a fülkébe az érintőképernyős SYNC információs és szórakoztató rendszer, amelyről az Electric SuperVan számos funkciója vezérelhető, például az oldalajtó elektromágneses zárja. Továbbá a hálózatba kapcsolhatóságot is biztosító SYNC látja el a szuperfurgon pilótáját a szükséges információkkal, illetve valós időben továbbít adatokat a jármű távfelügyeletéhez és teljesítményének optimalizálásához. Hasonlóképpen, ahogy a SYNC-rendszerhez kapcsolódó digitális szolgáltatások segítik Európa-szerte a Ford Pro több mint 125 ezer ügyfelének termelékenységét felpörgetni.

A Ford szuperfurgonok történelme

A Ford 1971-ben építette az első SuperVan versenygépet. Ennek az első generációs Transit furgonnak a középmotorja a Ford GT40-ből került át. A SuperVan 2 esetében a második nemzedékű Transit karosszériájának üvegszálas kompozitból készült változatát húzták rá egy csővázra, amelyet a Ford C100 versenyautó V8-as, 590 lóerős motorja repített. A harmadik generációs Transit ihlette SuperVan 3 pedig az akkori Formula-1-es versenyautókban is használt, 650 lóerős Cosworth HB motort kapta meg. Ebben a különleges történelemkönyvben nyitott most új fejezetet a Ford Pro Electric SuperVan, amely az elektromos hajtásban és a hálózatba kapcsolhatóságban rejlő óriási lehetőségeket hivatott kihangsúlyozni.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

A VIARENT újabb lépést tett Szlovákiában: felvásárolta az MHC Mobility nehézjármű flottáját

A VIARENT – Közép-Európa meghatározó haszonjármű-bérbeadó vállalata – tovább erősíti jelenlétét Szlovákiában: sikeresen felvásárolta az MHC Mobility Slovakia nehézgépjármű flottáját. Az akvizíció stratégiai jelentőségű mérföldkő a vállalat régiós terjeszkedésében, és új szintre emeli szolgáltatási kapacitását…

Előny a négyzeten

Már ma is többféle tisztán elektromos zárt furgon sorakozik a VIARENT bérautó-kínálatában, a bérautók specialistája azonban hallgatva az idők szavára tovább bővíti villanypalettáját. Feltétlenül érdemes hát végiggondolni, vitathatatlan környezetvédelmi erényeik mellett milyen gazdaságossági előnyökkel szolgálhatnak…

Globális játékos

Kőkemény pickup, elnyűhetetlen terepjáró, masszív és megbízható teherautók. Ennyi? Korántsem! Noha a Delta-Truck Kft. palettájára tekintve is egyből látható, hogy az Isuzu márka Európában közismert kínálata sem éppen szűkös – a több mint kilencven esztendős…

Nehézsúlyban is biztonságosan

Hatalmas kerekeken és súlyos rakományokkal robogó, leginkább tehervonatra emlékeztető kamionkonvojok – és napi szinten súlyos balesetek. Ki ne rettent volna már meg egyszer-egyszer a szemből elhúzó vagy épp közvetlenül mellettünk dübörgő, negyventonnás szerelvényektől? Miután az…

Az új transporter

Úgy tartja a hagyomány, hogy valamikor közvetlenül a háború után egy holland üzletember, bizonyos Ben Pon, a Volkswagen wolfsburgi gyárába látogatott, hogy a Bogár exportjáról tárgyaljon. A gyárudvaron helyben barkácsolt kis targoncára lett figyelmes, a…