Felgyorsítja az üzletet

Több évtizedes hagyománya van a Ford márkánál annak, hogy furgonokból építenek szupergyors versenyautókat. Nos, elkészült a legújabb SuperVan, ráadásul a mai trendnek megfelelően elektromos hajtással. Teljesítményével méregdrága szupersportkocsikat is maga mögé utasít.

Közzétéve:

Igazán stílusos helyen, a 2022-es Goodwoodi Sebességfesztiválon mutatta be a Ford Pro az új E-Transit Custom kishaszonjármű alapjaira épített versenyfurgonját, a Ford Pro Electric SuperVan prototípust. A sorozatgyártású kisáruszállító padlólemezére acél csőváz és kompozit karosszéria került. A vérpezsdítő megjelenésű gép hajtásáról négy villanymotor, egy ötven kilowattóra kapacitású, folyadékhűtésű, 45 perc alatt feltölthető akkumulátorcsomag és egy egyedi vezérlőrendszer gondoskodik. Ezeknek köszönhetően a kétezer lóerő teljesítmény leadására képes, összkerékhajtású csodafurgon kevesebb mint két másodperc alatt gyorsulhat fel álló helyzetből száz kilométer/óra sebességre. Kifejezetten versenypályára tervezett, mindegyik keréknél kettős háromszög keresztlengőkaros futóműve ugyanakkor a sorozatgyártású E-Transit Custom modellből származó alkatrészeket is tartalmaz. Ahogyan a választható menetmódok és a rekuperációs fékezés is éppúgy szerepel az eszköztárában, mint a márka elektromos szériajárműveinél. Ezek a menetprogramok a nyomatékleadási jelleget, a rekuperációs fékezést és a kezelőelemek reakcióit optimalizálják az adott felhasználási profilhoz. Ez lehet normál közúti használat, pályaversenyzés, gyorsulási versenyzés, driftelés és ralizás. A tervezők azonban eredeti angol humorukat sem veszítették el a munka során, így a pilóta mögött egy igazi raktér található oldalsó tolóajtóval.

Telematika a versenysportban és a közúton

Szintén a Ford közúti járműveiből került át a fülkébe az érintőképernyős SYNC információs és szórakoztató rendszer, amelyről az Electric SuperVan számos funkciója vezérelhető, például az oldalajtó elektromágneses zárja. Továbbá a hálózatba kapcsolhatóságot is biztosító SYNC látja el a szuperfurgon pilótáját a szükséges információkkal, illetve valós időben továbbít adatokat a jármű távfelügyeletéhez és teljesítményének optimalizálásához. Hasonlóképpen, ahogy a SYNC-rendszerhez kapcsolódó digitális szolgáltatások segítik Európa-szerte a Ford Pro több mint 125 ezer ügyfelének termelékenységét felpörgetni.

A Ford szuperfurgonok történelme

A Ford 1971-ben építette az első SuperVan versenygépet. Ennek az első generációs Transit furgonnak a középmotorja a Ford GT40-ből került át. A SuperVan 2 esetében a második nemzedékű Transit karosszériájának üvegszálas kompozitból készült változatát húzták rá egy csővázra, amelyet a Ford C100 versenyautó V8-as, 590 lóerős motorja repített. A harmadik generációs Transit ihlette SuperVan 3 pedig az akkori Formula-1-es versenyautókban is használt, 650 lóerős Cosworth HB motort kapta meg. Ebben a különleges történelemkönyvben nyitott most új fejezetet a Ford Pro Electric SuperVan, amely az elektromos hajtásban és a hálózatba kapcsolhatóságban rejlő óriási lehetőségeket hivatott kihangsúlyozni.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

Sétagalopp vele a munka

Bemutatta a Daimler Truck japán leányvállalata, a Fuso az évtizedek óta igen sikeres Canter kisteherautó legújabb generációját. A típus az új biztonsági és kényelmi funkciók mellett további konfigurációs lehetőségekkel bővült, és mindez persze az akkumulátoros…

Eskü’ gyári!

Úgy néz ki a Volkswagen Caddy Edition, mintha egy tuningműhelyből gördült volna ki, pedig ez csak a Volkswagen Haszonjárművek legújabb különleges kiadása. Az ízléses optikai tuning a kisáruszállító kivitelekhez is éppúgy elérhető, mint a családi…

Pillantás a jövőbe

Napjainkban a haszonjárműiparban három terület mozgatja leginkább a fenntartható jövőt célzó fejlesztéseket: a tisztán elektromos hajtás a károsanyag-kibocsátás csökkentéséért, az önvezetés a közlekedésbiztonság fokozása érdekében és a digitalizáció a hatékonyabb üzemeltetés támogatására. Ezek közül az…

Dobogós célkitűzések

Minden korábbinál gyorsabb ütemben változik a világ és vele együtt az igényeink is. Erre reagált kiemelkedő rugalmassággal a Delta-Truck Kft., amikor bevezette a Ford Trucks Rent szolgáltatást. Ennek részleteiről, valamint az új Ford F-Line típusról…

Korlátok nélkül

Jelentősen kibővítette tisztán elektromos hajtású teherautóinak kínálatát az MAN, amelyet az idei IFAT kommunális szakkiállításon mutatott be. Az eTGX és eTGS ezáltal már fülke-alvázként is sokféle tengelytávolsággal, fülkével, motorteljesítménnyel, akkumulátorcsomaggal, töltőcsatlakozó-elhelyezéssel és az adott alkalmazáshoz…

Belső égésű alternatívák

Más gyártókkal egyetértésben a Volvo Trucks is régóta azt vallja, hogy nem lehet egyetlen alternatív hajtási móddal földrajzi és felhasználási értelemben is minden téren kiváltani a mai dízelmotorokat. Ehelyett az összes életképes alternatívára szükség lesz,…

Ne szalassza el a legjobb ajánlatainkat

Iratkozzon fel hírlevelünkre és tájékoztatjuk akcióinkról, újdonságainkról.

Tovább a feliratkozásra