Kemény munkára termett

Régi név, új jelentés. Korántsem új keletű a Land Rover berkein belül a Defender és a Hard Top név párosítása, ám korábban a keménytetős változatokra vonatkozott ez az utótag, mostantól viszont az új generáció áruszállító kivitelét jelöli. Ez egyúttal arra is utal, hogy az új Defender Hard Top igyekszik a továbbiakban a robusztus, igazi munkaterepjáró szerepét betölteni a patinás márka kínálatában.

Közzétéve:

Miután tavaly szeptemberben bemutatkozott a Land Rover Defender vadonatúj, korszerű műszaki alapokra helyezett nemzedéke, most megjelent a típus kifejezetten áruszállító kivitele. És miért kapta a Hard Top nevet? Annak idején kizárólag vászontetővel gyártották az 1948-ban bemutatott Land Rover Defendert, és csak két évvel később kerültek a kínálatba a leszerelhető keménytetővel ellátott változatok Hard Top néven. Ennek vonalvezetése és kétoldalt a hosszanti tetőívablakok a világ minden részén már-már ikonikus stílusjegyekké váltak. Nos, ezeket élteti tovább az új generációs Defender Hard Top immár fixen rögzített lemezteteje is, ezért érdemelte ki a jól ismert nevet.

Kishaszonjármű nagy erényekkel

A 90 és 110 hüvelykes tengelytávolsággal is választható Hard Top modellek alapvetően kétszemélyes fülkéjébe egy lehajtható pótülés rendelhető, hogy hárman is utazhassanak a terepjáróban. Az első üléssor mögött pedig egy praktikus, jól kihasználható tér várja a legkülönfélébb rakományokat. Méreteit, befogadóképességét egyelőre nem árulta el a Land Rover, csupán annyit, hogy strapabíró anyagok és jól átgondolt tárolási megoldások jellemzik, valamint az európai piacra kerülő modellek akár 3,5 tonnát is vontathatnak. Az pedig látszik a fotókon, hogy az oldalra nyíló hátfalajtón keresztül egy szabványos Euro-raklap is beemelhető targoncával a raktérbe.

Terepen sem vall szégyent

Az új Defender Hard Top a gyártó különleges járművek építésére szakosodott részlegénél (Land Rover Special Vehicle Operations) készül éppúgy önhordó karosszériával, mint a személyautó-változatok. Ám annyira nem kell elkeseredni az alvázas felépítés leváltása miatt, ugyanis az új megoldás a gyáriak szerint háromszor merevebb a legjobb létravázas szerkezetnél is. Szintén búcsút inthetünk a merevtengelyeknek és a laprugóknak, de az új, csavarrugós független felfüggesztésekkel, illetve a 110-es modellhez választható, elektronikus vezérlésű légrugózással is meggyőző terepjáró képességeket nyújt ez a különleges kishaszonjármű. Például a szabad hasmagasság mindkét változatnál legalább 291 milliméter, a 110-es első, középső és hátsó terepszöge pedig a légrugókkal megemelt karosszéria esetén 38, 28, illetve 40 fok. Ezenkívül a Defender Hard Top gázlómélysége elérheti a kilencszáz millimétert.

Körkörös felügyelet

Akár terepen, akár városban közlekedünk, fontos a jó kilátás minden irányban. Csakhogy ezt alaposan korlátozhatja, ha hárman ülnek a fülkében vagy tetőig pakolták a rakteret. Ilyenkor különösen hasznos a hátrafelé néző kamerát használó ClearSight Rear View tolatássegítő rendszer. Míg a 3D Surround Camera berendezés a középkonzol érintőkijelzőjén megjelenített madártávlati képpel segíti a szűk helyeken is biztonságos manőverezést. Sokaknak gondot okoz vontatmánnyal tolatni. A Land Rover már erre is kínál intelligens támogatást, a gépkocsivezető a középkonzol forgókapcsolójával egyszerűen és pontosan irányíthatja a szerelvényt hátramenetben.

Hálózatba kapcsolva minden terepen

Korunk elvárásainak megfelelően az új Pivi Pro információs és szórakoztatórendszer érintőkijelzőjéről könnyen vezérelhető a jármű számos funkciója, és persze Apple CarPlay, illetve Android Auto telefon-áttükrözést is kínál. Emellett a Pivi Pro a gépkocsi különféle rendszereihez szoftverfrissítések letöltésére is használható. Míg az üzemeltetők a Remote okostelefonos alkalmazás segítségével bárhonnan figyelemmel kísérhetik a gépkocsi földrajzi helyzetét, üzemanyagszintjét és az út előzményadatait. A Defender Hard Top tehát új dimenziókba lépett a biztonság, a kényelem és a digitalizáció terén, miközben a gyártó ígérete szerint az eddigi legkeményebb és legjobb képességű összkerékhajtású kishaszonjárműve.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

Sétagalopp vele a munka

Bemutatta a Daimler Truck japán leányvállalata, a Fuso az évtizedek óta igen sikeres Canter kisteherautó legújabb generációját. A típus az új biztonsági és kényelmi funkciók mellett további konfigurációs lehetőségekkel bővült, és mindez persze az akkumulátoros…

Eskü’ gyári!

Úgy néz ki a Volkswagen Caddy Edition, mintha egy tuningműhelyből gördült volna ki, pedig ez csak a Volkswagen Haszonjárművek legújabb különleges kiadása. Az ízléses optikai tuning a kisáruszállító kivitelekhez is éppúgy elérhető, mint a családi…

Pillantás a jövőbe

Napjainkban a haszonjárműiparban három terület mozgatja leginkább a fenntartható jövőt célzó fejlesztéseket: a tisztán elektromos hajtás a károsanyag-kibocsátás csökkentéséért, az önvezetés a közlekedésbiztonság fokozása érdekében és a digitalizáció a hatékonyabb üzemeltetés támogatására. Ezek közül az…

Dobogós célkitűzések

Minden korábbinál gyorsabb ütemben változik a világ és vele együtt az igényeink is. Erre reagált kiemelkedő rugalmassággal a Delta-Truck Kft., amikor bevezette a Ford Trucks Rent szolgáltatást. Ennek részleteiről, valamint az új Ford F-Line típusról…

Korlátok nélkül

Jelentősen kibővítette tisztán elektromos hajtású teherautóinak kínálatát az MAN, amelyet az idei IFAT kommunális szakkiállításon mutatott be. Az eTGX és eTGS ezáltal már fülke-alvázként is sokféle tengelytávolsággal, fülkével, motorteljesítménnyel, akkumulátorcsomaggal, töltőcsatlakozó-elhelyezéssel és az adott alkalmazáshoz…

Belső égésű alternatívák

Más gyártókkal egyetértésben a Volvo Trucks is régóta azt vallja, hogy nem lehet egyetlen alternatív hajtási móddal földrajzi és felhasználási értelemben is minden téren kiváltani a mai dízelmotorokat. Ehelyett az összes életképes alternatívára szükség lesz,…

Ne szalassza el a legjobb ajánlatainkat

Iratkozzon fel hírlevelünkre és tájékoztatjuk akcióinkról, újdonságainkról.

Tovább a feliratkozásra