Megfizethetőn innovatív

Másfél év alatt igazi sikermodellé vált az új generációs MAN Lion’s Intercity LE alacsonybelépésű autóbusz, amely Európán kívül is új piacokat hódít meg, például Izraelben és Marokkóban. Mostantól már városi kivitelben és hibrid hajtáslánccal is elérhető ez a korszerű jármű, igazán költséghatékony megoldást kínálva a közösségi közlekedésben tevékenykedő üzemeltetőknek.

Közzétéve:

Napjaink gazdasági nehézségei egyre inkább arra sarkalják a buszüzemeltetőket, hogy a lehető legköltséghatékonyabb járműveket szerezzék be. Ezért egyre több közlekedési vállalat választ alacsonybelépésű buszokat városi feladatokra is a drágább alacsonypadlósok helyett. Az MAN Lion’s Intercity LE ráadásul ezt még azzal is megfejeli, hogy az MAN Lion’s City típusból már ismert MAN EfficientHybrid modul kedvezőbb üzemanyag-fogyasztást eredményezve számottevően csökkenti az üzemeltetési költségeket. Emellett pedig a modell számos innovatív megoldást kínál a biztonsági rendszerek terén.

Városra szabva

A városi felhasználású Lion’s Intercity LE jelenleg 12,44 és 13,14 méteres változatban készül, amelyekhez jövőre csatlakozik a 14,46 méteres, háromtengelyes kivitel. Ezek például abban különböznek a városközi modellektől, hogy az alacsonypadlós részen dobogó nélkül építik be az üléseket és a 275/70 R 22,5 méretű gumiabroncsok 320 milliméteres belépési magasságot biztosítanak, akárcsak az alacsonypadlós városi buszok esetében. Továbbá belsőterüket álló utasokra optimalizálták, így akár 107 főt is szállíthatnak, ugyanakkor különféle csomagtartó polcok is rendelhetők. A középső ajtó mögötti terület pedig színházpadlós a jobb kilátás érdekében. Minden ülés és kapaszkodó az oldalfalakra támaszkodik, megkönnyítve az utastér takarítását. A városi modellek alapesetben duplaszárnyú, befelé nyíló pneumatikus ajtókkal készülnek, de választhatók duplaszárnyú, elektromos működtetésű bolygó- vagy lengőajtók is.

Igényes munkahely

A Lion’s Intercity LE vezetőállása 120 milliméterrel magasabb, mint az alacsonypadlós buszoké, így a sofőr szemmagassága megegyezik a felszálló utasokéval. A városi kivitelekbe az új generációs Lion’s City különösen ergonomikus, VDV-kialakítású műszerfalát építik be, amelynek műszerpanelje szériában négycolos, színes, grafikus kijelzőt kap. Extraként az MAN OptiView kamerás tükörhelyettesítő rendszer is elérhető, amely jelentősen csökkenti a holttereket és rossz fényviszonyok mellett jobban láthatóvá teszi a jármű környezetét. Ezenkívül kamerás oldalsó holttérfigyelő is szerepel az opciók között.

Hatékony hajtás

A 280, 330 és 360 lóerős kivitelben választható, soros, hathengeres, kilencliteres D1556 dízelmotor már eleve üzemanyag-hatékony működést biztosít, ám ez még tovább fokozható az MAN EfficientHybrid modullal. A rendszer lelke a főtengelyhez csatlakozó 12 kilowattos villanymotor, amely fékezéskor generátorként visszatermeli az energiát a tetőn elhelyezett szuperkondenzátorba, majd gyorsításkor ezt az energiát felhasználva rásegít a hajtásra. Mindezt stop-start funkció is kiegészíti, az autóbusz tehát csendesen és füstmentesen érkezhet be a megállókba, akár egy villanybusz. A nyomatékváltást pedig Voith DIWA.6 négyfokozatú vagy ZF EcoLife 2 hatfokozatú automatikus váltómű végezheti.

Maximális biztonságban

Az Intercity LE további műszaki csemegéje a változó karakterisztikájú lengéscsillapítás, amely a másodperc törtrésze alatt alkalmazkodik az útviszonyokhoz, illetve a menetdinamikai körülményekhez, így folyamatosan a biztonság és a kényelem optimális egyensúlyát nyújtja. Ezenkívül szériában elektronikus menetstabilizáló, vészfékezéskor villogó féklámpák és automatikus motortéri tűzoltórendszer, míg felárért adaptív sebességtartó automatika, sávelhagyásra figyelmeztető, abroncsnyomás-figyelő és teljesen LED-es fényszórók fokozzák a biztonságot. Mindezek tükrében az MAN Lion’s Intercity LE kifejezetten városi utasszállításra optimalizált kivitele is szép sikerekre számíthat, illetve új piaci lehetőségeket nyithat az oroszlános gyártó számára.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

Humbaur újdonságok

Évtizedek óta bátran fordulhatunk a Humbaur GmbH családi vállalkozáshoz, amennyiben az átlagosnál igényesebb pótkocsival vagy felépítménnyel szeretnénk járműparkunkat bővíteni. Sőt, akkor is jó helyen kopogtatunk a németeknél, amennyiben teljesen egyedi igényeink megvalósításáról álmodunk.

Nagyratörő célokhoz

Talán mára senkinek nem kérdéses, hogy az Európai Unió által kitűzött környezetvédelmi célok eléréséhez a közlekedés villamosítása szükséges. Nem kis feladat ez, ám ezen az úton nemcsak az akkumulátor visz majd előre minket. Egy aprócska…

Életek védelmében

Idén júliusban életbe lépett az általános járműbiztonsági rendelet legfrissebb módosítása, amely szigorúbb biztonsági előírásokat vezetett be a haszonjárművek számára. A rendelet célja a közúti közlekedés biztonságának jelentős növelése az Európai Unióban.

A jövő kapujában

Több tízmillió dolláros szerződést hoz tető alá az Isuzu japán járműgyártó a Gatik önvezető technológiák fejlesztésével foglalkozó amerikai vállalattal. A befektetés célja önvezető közép- és nehézkategóriás teherautók kifejlesztése a már most is létező automatizált szállítási…

Sétagalopp vele a munka

Bemutatta a Daimler Truck japán leányvállalata, a Fuso az évtizedek óta igen sikeres Canter kisteherautó legújabb generációját. A típus az új biztonsági és kényelmi funkciók mellett további konfigurációs lehetőségekkel bővült, és mindez persze az akkumulátoros…

Ne szalassza el a legjobb ajánlatainkat

Iratkozzon fel hírlevelünkre és tájékoztatjuk akcióinkról, újdonságainkról.

Tovább a feliratkozásra