A legkisebb is beállt a sorba

Kiteljesedett a Mercedes-Benz akkumulátoros elektromos kishaszonjárműveinek kínálata, ugyanis az eSprinter és az eVito után bemutatkozott a 2021-ben megjelent Citan kompakt kisáruszállító villanymotoros változata is. Az eCitan a dízelmotoros változat praktikusságát, biztonságát és felszereltségét nyújtja helyileg nulla károsanyag-kibocsátás mellett.

Közzétéve:

Újabb mérföldkőhöz ért a Mercedes-Benz kishaszonjárműveinek villamosítása az eCitan Panel Van bevezetésével. Ráadásul ez a modell a lehető legkevesebb kompromisszumot igényli az üzemeltetők részéről a dízelmotoros testvéreihez képest, így új lehetőségeket nyit elsősorban a városi alkalmazások terén. A fejlesztők olyan helytakarékosan oldották meg az akkumulátorcsomag beépítését a két tengely közé, hogy a rakodóperem magassága csupán 57 centiméter. Ezáltal a széles oldalsó tolóajtón és a 180 fokos szögig kitárható kétszárnyú hátfalajtón keresztül is éppolyan könnyű az eCitan rakodása, mint a dízelmotoros kiviteleké. Extraként második oldalsó tolóajtó és egyszárnyú hátfalajtó is rendelkezésre áll. A 4,5 méter hosszú és 2,72 méter tengelytávolságú kompakt változat raktérfogata 2,9 köbméter, hasznos teherbírása pedig kicsivel több mint fél tonna. A 4,92 méter hosszú és 3,1 méter tengelytávolságú nyújtott modell viszont 3,62 köbméternyi, illetve 722 kilogrammnyi árut is magával vihet. A ledönthető utasülés és a behajtható rácsos válaszfal megrendelésével azonban még körülbelül fél köbméterrel tovább bővíthető a raktér befogadóképessége, és ebben az esetben 3,05, illetve 3,41 méter hosszú rakományok is beférnek a kompakt járműbe. Ha ez sem lenne elég, akkor a rövidebb modell 1450, míg a hosszabb 1400 kilogrammos utánfutót is vontathat.

Optimális értékek

Az eCitan első kerekeit 90 kilowattóra, azaz 122 lóerő csúcsteljesítményű és 245 newtonméter legnagyobb nyomatékú szinkronmotor hajtja, ezáltal a menetteljesítményekre sem lehet panasz. Legfeljebb csak akkor, ha esetleg autópályára téved a sofőr, ugyanis a legnagyobb sebességet 132 kilométer/órában korlátozták a hatótáv kímélése érdekében. Így a 45 kilowattóra hasznos kapacitású lítiumionos akkumulátorcsomaggal a WLTP-ciklus szerint 284 kilométert is megtehet a jármű két töltés között. Az általános, 11 kilowattos váltakozó áramú töltés esetén 4,5 órát, míg az opcionális, 22 kilowattos töltőteljesítmény esetén 2,5 órát kell a teljes feltöltésre számolni. Ám 80 kilowattos egyenáramú pontra csatlakozva 38 perc alatt elérhető a 80 százalékos töltöttség a furgon orrán díszelgő csillagos embléma mögötti CCS-csatlakozón keresztül. A járművezetők Comfort és Eco menetprogram, valamint háromféle erősségű rekuperációs szint közül választhatnak. A kiváló energiahatékonyságot szolgálja a hőszivattyús légkondicionáló rendszer, valamint az, hogy indulás előtt a kívánt szintre állítható a belsőtér hőmérséklete, miközben a gépkocsi a töltőhöz csatlakozik.

Ötcsillagos biztonság és élmény

A csillagos márka hagyományaihoz híven az eCitan a vezetéstámogató és egyéb biztonsági rendszerek terén is élen jár. Szériafelszerelése a visszagurulás-gátló, az oldalszélsegéd, az éberségfigyelő, a hat légzsák, az eső-, illetve fényérzékelő és az automatikus segélyhívó, amely külföldön is az információs és szórakoztatórendszerben beállított nyelven használható. Míg felárért automatikus vészfékrendszer, aktív sávtartó, radaros oldalsó holttérfigyelő, sebességkorlátozásra figyelmeztető, adaptív sebességtartó automatika, araszolássegítő, aktív parkolássegítő, radaros és kamerás tolatássegítő, valamint vontatmánystabilizáló is elérhető. Szintén extrafelszerelés a LED-es fényszóró és az automatikus távfénykapcsolás. A prémiumszintű felhasználói élményt pedig az opcionális MBUX multimédia-rendszer biztosítja többek között hétcolos érintőképernyővel, okostelefon-tükrözéssel, digitális rádióval, navigációval és hangvezérléssel. A Mercedes-Benz eCitan tehát nemcsak a hajtás, hanem a biztonság és a kényelem terén is igen előremutató.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

Gáz van?

Napjaink millió dolláros kérdése: dízel vagy elektromos? Előnyök és hátrányok kusza szövedéke itt is, ott is. Vágjuk hát át a gordiuszi csomót! A válaszunk: egyik sem! A VIARENT népszerű márkája, a Volvo Trucks sem hisz…

Mindent tud, amit a nagyok

Egyszerre menthet életeket, növelheti a járműkihasználást, fokozhatja a szállítmányozás gazdaságosságát és kímélheti a környezetet. Mi az? Napjaink fuvarozásának egyik legizgalmasabb találós kérdésére egyértelműen az önvezető kamion a válasz. A mesterséges intelligencia alkalmazásának óriási kihívása minden…

(Még mindig) nem ismernek lehetetlent

Újabb izgalmas összeállítással jelentkezünk a Broshuis ügyfeleinek kiszállított speciális pótkocsikról. A kampeni tervezők ezek révén is igazolták, hogy aligha ismernek lehetetlent. Ezúttal is nagy szakértelemmel és tapasztalattal, mi több elegánsan abszolválták a legkülönlegesebb kihívásokat. A…

Még távolabbra, még dinamikusabban

Csomagkézbesítés? Mesteremberek munkaeszköze? Szervizautó? Netán mobil élelmiszerbolt, esetleg személyszállító transzferjármű? Mindegyik! A Mercedes-Benz eVito – a VIARENT flottájában is népszerű eSprinter közkedvelt „kis testvéreként” – tisztán elektromos hajtásrendszerével is sikerrel találta meg helyét a nagyvárosok…

Szelek szárnyán

Kicsivel nagyobb lett, maradhat? De még mennyire! Mintegy 24 centiméterrel megnyújtott orrkialakításával a Volvo FH Aero optimálisan használja ki az Európai Unió járműhosszúságra vonatkozó, új szabályzása adta lehetőségeket. A Volvo FH – a VIARENT flottájának…

Csak stílusosan!

Praktikusak, gazdaságosak és strapabírók – lehetnek azonban emellett karakteresek is? Mi az hogy! Stílusos különlegességekkel rukkoltak elő a VIARENT kínálatának népszerű tagja, a Citroën Jumpy tervezői: speciális újdonságuk a márka legendás H-modelljét idéző külsővel érkezik.…