A legkisebb is beállt a sorba

Kiteljesedett a Mercedes-Benz akkumulátoros elektromos kishaszonjárműveinek kínálata, ugyanis az eSprinter és az eVito után bemutatkozott a 2021-ben megjelent Citan kompakt kisáruszállító villanymotoros változata is. Az eCitan a dízelmotoros változat praktikusságát, biztonságát és felszereltségét nyújtja helyileg nulla károsanyag-kibocsátás mellett.

Közzétéve:

Újabb mérföldkőhöz ért a Mercedes-Benz kishaszonjárműveinek villamosítása az eCitan Panel Van bevezetésével. Ráadásul ez a modell a lehető legkevesebb kompromisszumot igényli az üzemeltetők részéről a dízelmotoros testvéreihez képest, így új lehetőségeket nyit elsősorban a városi alkalmazások terén. A fejlesztők olyan helytakarékosan oldották meg az akkumulátorcsomag beépítését a két tengely közé, hogy a rakodóperem magassága csupán 57 centiméter. Ezáltal a széles oldalsó tolóajtón és a 180 fokos szögig kitárható kétszárnyú hátfalajtón keresztül is éppolyan könnyű az eCitan rakodása, mint a dízelmotoros kiviteleké. Extraként második oldalsó tolóajtó és egyszárnyú hátfalajtó is rendelkezésre áll. A 4,5 méter hosszú és 2,72 méter tengelytávolságú kompakt változat raktérfogata 2,9 köbméter, hasznos teherbírása pedig kicsivel több mint fél tonna. A 4,92 méter hosszú és 3,1 méter tengelytávolságú nyújtott modell viszont 3,62 köbméternyi, illetve 722 kilogrammnyi árut is magával vihet. A ledönthető utasülés és a behajtható rácsos válaszfal megrendelésével azonban még körülbelül fél köbméterrel tovább bővíthető a raktér befogadóképessége, és ebben az esetben 3,05, illetve 3,41 méter hosszú rakományok is beférnek a kompakt járműbe. Ha ez sem lenne elég, akkor a rövidebb modell 1450, míg a hosszabb 1400 kilogrammos utánfutót is vontathat.

Optimális értékek

Az eCitan első kerekeit 90 kilowattóra, azaz 122 lóerő csúcsteljesítményű és 245 newtonméter legnagyobb nyomatékú szinkronmotor hajtja, ezáltal a menetteljesítményekre sem lehet panasz. Legfeljebb csak akkor, ha esetleg autópályára téved a sofőr, ugyanis a legnagyobb sebességet 132 kilométer/órában korlátozták a hatótáv kímélése érdekében. Így a 45 kilowattóra hasznos kapacitású lítiumionos akkumulátorcsomaggal a WLTP-ciklus szerint 284 kilométert is megtehet a jármű két töltés között. Az általános, 11 kilowattos váltakozó áramú töltés esetén 4,5 órát, míg az opcionális, 22 kilowattos töltőteljesítmény esetén 2,5 órát kell a teljes feltöltésre számolni. Ám 80 kilowattos egyenáramú pontra csatlakozva 38 perc alatt elérhető a 80 százalékos töltöttség a furgon orrán díszelgő csillagos embléma mögötti CCS-csatlakozón keresztül. A járművezetők Comfort és Eco menetprogram, valamint háromféle erősségű rekuperációs szint közül választhatnak. A kiváló energiahatékonyságot szolgálja a hőszivattyús légkondicionáló rendszer, valamint az, hogy indulás előtt a kívánt szintre állítható a belsőtér hőmérséklete, miközben a gépkocsi a töltőhöz csatlakozik.

Ötcsillagos biztonság és élmény

A csillagos márka hagyományaihoz híven az eCitan a vezetéstámogató és egyéb biztonsági rendszerek terén is élen jár. Szériafelszerelése a visszagurulás-gátló, az oldalszélsegéd, az éberségfigyelő, a hat légzsák, az eső-, illetve fényérzékelő és az automatikus segélyhívó, amely külföldön is az információs és szórakoztatórendszerben beállított nyelven használható. Míg felárért automatikus vészfékrendszer, aktív sávtartó, radaros oldalsó holttérfigyelő, sebességkorlátozásra figyelmeztető, adaptív sebességtartó automatika, araszolássegítő, aktív parkolássegítő, radaros és kamerás tolatássegítő, valamint vontatmánystabilizáló is elérhető. Szintén extrafelszerelés a LED-es fényszóró és az automatikus távfénykapcsolás. A prémiumszintű felhasználói élményt pedig az opcionális MBUX multimédia-rendszer biztosítja többek között hétcolos érintőképernyővel, okostelefon-tükrözéssel, digitális rádióval, navigációval és hangvezérléssel. A Mercedes-Benz eCitan tehát nemcsak a hajtás, hanem a biztonság és a kényelem terén is igen előremutató.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

Szívből jövő segítség

Mindig is kiemelt figyelmet fordított a Viarent Kft. a társadalmi felelősségvállalásra, elég csak a rendszeres, nagyszabású karácsonyi adománygyűjtéseket említeni. Ezért amikor a hátrányos helyzetű gyermekek sorsának javításával foglalkozó Csillagfény Alapítvány megkereste a haszonjárművek bérbeadása terén…

Vigyázz! Pihenj!

Jelenleg csak a 3,5 tonna feletti össztömegű gépjárművekben kötelező a menetíró, azaz a tachográf használata, azonban 2026. július 1-jétől a nemzetközi fuvarozásban részt vevő, 2,5 tonnánál nagyobb össztömegű kishaszonjárművekre is vonatkozik majd ez a kötelezettség.…

Biztosan biztonságban vezet?

Sajnos a közúti ellenőrzési statisztikák azt mutatják, hogy a tehergépkocsi-vezetők körében még mindig jelentős arányt képviselnek azok, akik nem használják szabályosan a biztonsági övet vezetés közben. Holott a biztonsági öv ezekben a járművekben is az…

Csúszós úton is biztonságban

Hétvégén beköszönt az ősz, ami azt jelenti, hogy az elkövetkező hetekben egyre többször kell majd esőben, vizes utakon közlekednünk. Novemberben már a hajnali fagyok miatt jeges útszakaszokkal is találkozhatunk, majd leeshet az első hó. Az…

Ne hajtsunk a trófeákra!

Sajnos hazánkban is bárkivel könnyen előfordulhat, hogy furgonjával vagy teherautójával elgázol egy úttestre tévedt nagyobb vadállatot, jellemzően őzet, szarvast vagy vaddisznót. Az ilyen balesetek általában az állat számára végzetesek, a gépjárműben jelentős anyagi kár keletkezik…

Ne szalassza el a legjobb ajánlatainkat

Iratkozzon fel hírlevelünkre és tájékoztatjuk akcióinkról, újdonságainkról.

Tovább a feliratkozásra