Rekordtáv hidrogénnel

Sikeresen áttörte az üzemanyagcellás nehéz-teherautók hatótávolságának ezer kilométeres lélektani határát a Mercedes-Benz GenH2 prototípus. A folyékony hidrogénnel hajtott nyerges szerelvény negyven tonna összgördülőtömeggel egészen pontosan 1047 kilométert tett meg Wörth és Berlin között feltöltés nélkül, ami fontos mérföldkőnek számít az üzemanyagcellás tehergépkocsik fejlesztésében.

Közzétéve:

Jól mutatja az üzemanyagcellás hajtás lehetőségeit és létjogosultságát a távolsági közúti fuvarozásban, hogy a Mercedes-Benz Actros típuson alapuló GenH2 nyerges vontatóból és teljes terheléssel ellátott félpótkocsiból álló tesztszerelvény valós forgalmi körülmények között több mint ezer kilométeres hatótávolságról tett tanúbizonyságot. A leplombált üzemanyagtartállyal végzett próbát a TÜV Rheinland hitelesítette. Az esemény fontosságát az is jól tükrözi, hogy a különleges járművet Andreas Gorbach, a Daimler Truck AG igazgatótanácsának a teherautók műszaki fejlesztéséért felelős tagja vezette át a célvonalon Berlinben.

Valóban zöld megoldás

A rekord kapcsán Andreas Gorbach kifejtette, hogy a közúti fuvarozás szén-dioxid-semlegesítéséhez az akkumulátoros és az üzemanyagcellás elektromos hajtásra egyaránt szükség lesz. Az utóbbi előnye elsősorban a nagy hatótávolság és a rövid feltöltési idők, amivel rugalmasan megfelel a távolsági fuvarozás igényeinek. Persze két további adalék is elengedhetetlen a célok eléréséhez, a zöld energia infrastruktúrája és a versenyképes árak, hangsúlyozta Andreas Gorbach. A Daimler Truck a zöld energia terén is jól példával jár elöl, hiszen biometánból előállított, cseppfolyósított hidrogénnel töltötte fel a rekordot döntő GenH2 vontató alvázán kétoldalt elhelyezett, negyven kilogramm kapacitású, hőszigetelt tartályokat.

Két vasat tartanak a tűzben

A Daimler Truck a párizsi éghajlatvédelmi egyezmény elkötelezettjeként célul tűzte ki, hogy 2039-re már csak szén-dioxid-semleges járműveket kínál majd az európai, észak-amerikai és japán piacokon. Stratégiájában akkumulátoros elektromos teherautókkal célozza meg az elosztófuvarozást, valamint a kijelölt, megfelelő töltési lehetőségeket is tartalmazó útvonalakon futó távolsági alkalmazásokat. Míg az üzemanyagcellás tehergépkocsik jelenthetik a megoldást a nagyobb rugalmasságot igénylő távolsági fuvarozásban és a túlsúlyos rakományok szállításában. A tervek szerint a Mercedes-Benz GenH2 kiterjedt üzemeltetői tesztelése már az elkövetkező években megkezdődhet, az évtized második felében pedig a sorozatgyártása is elindulhat.





Megosztom másokkal

TRUCK NEWS

Feljebb lépett!

Kívül belül megújult a legkisebb oroszlán, vagyis az MAN népszerű kishaszonjárműve, a TGE. Természetesen a változások zömét a karosszéria alatt, valamint a régi és új vezetéstámogató rendszerek tudásában kell keresnünk.

Méltó utód

Kis- és középvállalkozások számára eddig is ideális választás volt a Ford Transit Custom. A kishaszonjármű új generációja azonban az eddigiekhez képest is nagyobb választékot kínál karosszériaváltozatok és hajtásláncok terén, emellett egy sor praktikus megoldás teszi…

Orrplasztika után

Kicsit hosszabbra és áramvonalasabbra szabták a Volvo FH elejét, kihasználva az uniós szabályozás adta lehetőségeket. Az újításnak köszönhetően javult a nehéz-tehergépjárművek stabilitása és sikerült csökkenteni a fogyasztást.

Humbaur újdonságok

Évtizedek óta bátran fordulhatunk a Humbaur GmbH családi vállalkozáshoz, amennyiben az átlagosnál igényesebb pótkocsival vagy felépítménnyel szeretnénk járműparkunkat bővíteni. Sőt, akkor is jó helyen kopogtatunk a németeknél, amennyiben teljesen egyedi igényeink megvalósításáról álmodunk.

Nagyratörő célokhoz

Talán mára senkinek nem kérdéses, hogy az Európai Unió által kitűzött környezetvédelmi célok eléréséhez a közlekedés villamosítása szükséges. Nem kis feladat ez, ám ezen az úton nemcsak az akkumulátor visz majd előre minket. Egy aprócska…